| Soricelul69 a întrebat:

Luni,pe 7, este ziua mea de nastere. Pana acum 2 saptamani nu am stiut ce cadou vreau, pana la urma m-am hotarat. Mi-am ales un ceas, automatic, marca Seiko, Diver (pana la 200m).

Ceasul este asemanator cu acesta : http://www.skywatches.com.sg/......skx013.htm

Problema mea este pretul (300ron), am fost la ceasornicar si a zis ca este autentic, nu fake.
Intrebarea mea este daca merita banii.

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Cel mai ieftin model de Seiko automatic nou (unde esti sigur ca nu-i replica) se invarte la ~350 Ron dar nu e diver. Mecanismele automatice ieftine Seiko se produc de prin anii '80 si n-au suferit mari schimbari pana acum. Sunt mecanisme corecte, la preturi decente, care cu decalarile de rigoare functioneaza bine si au viata lunga (vorbesc de 7S26C). Daca l-ai gasit SH asigura-te de doua ori ca nu-i replica, ca te trezesti cu o emblema Seiko si un mecanism de 2 lei care pocneste dupa 2 luni de folosire.

1 răspuns:
| DeeaV a răspuns:

Daca e autentic, merita. Dar mai bine mai consulta-te cu un specialist. o opinie in plus nu strica.