| Barbiiiiee a întrebat:

M'am tuns recent si mi se pare cam scurt. Vreau o metoda prin care sa'l grabesc cresterea. Oare se poate? Aveti vreo idee? vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| anutza a răspuns:

Inainte sa va spalati pe cap, combinati intr-un pahar de plastic: ulei de masine, vitamina A uleioasa (se gaseste la farmacie ) si un galbenus de ou, apoi aplicati "masca" de la radacina spre varfuri.
Stati cu ea cat puteti de mult, o jumatate de ora, o ora, doua...si apoi va spalti normal.
AplicA "masca" de vreo 2 ori pe luna.
Incercati si o sa vedeti si voi, parul luceste, creste mai repede, iar varfurile arse incep sa "dispara".

7 răspunsuri:
| diana_6879 a răspuns:

Ulei de ricin

| ȘtefiȘtef a răspuns:

1. Ulei de richin ( il ti pe par aprox. jumatate de ora)
2. Scurteaza-ti varfurile mai des
3. Poti sa iti pui extensii.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

1. Ulei de richin ( il ti pe par aprox. jumatate de ora)
2. Scurteaza-ti varfurile mai des
3. Poti sa iti pui extensii.
4. Daca poti sa il tii in coada, fa-o cat mai mult

| IulyaN_2743 a răspuns:

Cumparati ulei de ricin si iti dai cu el la radacinile parului lasi 30 de minute si dupa aia faci baie!
fundita:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de ricin si vitamina a cu miere.stei peste noapte cu el asa in prosop

| spike404 a răspuns:

Il bagi in apa si creste

| thebest_6743 a răspuns:

Cel mai bine e asa, ulei de ricin, ulei de masline.2 galbenusuri, vitamina A lichid, cand esti sigura ca nu mai ai de gand sa isi afara ca 2 ore inainte sa faci baie aplik masca aceasta si inveleste-ti kapul in folie de alumina si un prosop inmuiat in apa fierbinte pentru ca e strikt necesar ca sa fie cald scalpului precizez ca uleiul trebuie sa ie kaldutz nicidecum rece.cand e timpul sa te speli incearca un sampon naturist pentru a fi sigura ca uleiul nu-ti ramane p par sau pe scalp, iar perierea parului inainte de culcare e foarte important pentru cresterea parului si stralucirea lui, nu mai zic de sanatate.succes