| M.madallina a întrebat:

Cum pot sa grabesc cresterea parului? m-am tuns ieri si este mai scurt decat voiam...multumesc

7 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Cu ulei de ricin!

| Sheridanx a răspuns:

E adevarat ca nu prea se poate grabirea cresterii parului, dar tu poti sa incerci.Am auzit ca uleiul de masline si uleiul de ricin sunt foarte bune. Poti sa iti faci o masca de par din ulei si un ou batut.Cam asa ceva.
tongue

| Sin a răspuns:

Nu ai cum sa ii grabesti cresterea.Asigurate ca are vitaminele de care are nevoie (Vit. A). Poti folosi de asemenea si ulei de ricin. Te dai cu el la radacina parului pentru a-l face mai rezistent.(iti speli parul dupa tratament, evident)

| micurutza2005 a răspuns:

Nici cum, parul are un ritm al lui de crescut asta e o sa creasca iar, cam 0. 5-1cm/luna cred ca creste, nu te stresa e la moda orice freza mai scurta, im plus de ce il tai de aceea creste mai repede si mai frumos si o sa se aseze in cateva zile freza noua, mai il faci cu putina spuma si se aranjeaza happy

| creatza_6783 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa il impletesti ar putea fi o solutie:d

| princess* a răspuns:

Stiu cum sa il fac sa creasca mai repede in plus si sa straluceasca
Este o crema pentru par trebuie:1avocado"1ou"ulei de masline
trebuie sa le amesteci foarte bine le aplici pe par umed undeva 30 min si apoi il speli.Am auzit ca si lactatele ajuta sa creasca mai repede parul.

| peky a răspuns:

Da-te' cu ulei de masline pe par si lasa-l cam o jumatate de ora apoi spala-l cu sampon...nu conteaza ce sampon, dar am auzit ca, jonson's baby ala de copii mici ii mai bun chatterbox