| paunmihai a întrebat:

Ma enerveaza rau de tot cuticulele. Nu stiu ce sa le fac, le tot tai, ele cresc, apoi de nervi le rontai. Ce sa le fac?

1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

Dacă le tai, vor creste la loc, asa e normal. Din momentul în care le-ai tăiat, ele vor începe sa crească mult mai des. Exact ca la parul de pe picioare. Personal, nu le tai și nici nu le dau importanta. Poate sunt ceva uleiuri sau creme pentru a nu mai creste, ori poți sa accepți și sa le tai oricând au crescut.