| Elena1234456 a întrebat:

Ma pot vopsi daca acum 3 zile m-am dat cu fixativ si nu m-am mai spalat pe par? Nu vreau sa ma spal inainte pentru ca nu m-am vopsit niciodata pe parul proastpat spalat si vreau sa ma vopsesc pana la revelion. Astept sugestiile voastre!

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Vopseaua de păr se aplică numai și numai pe părul curat, din două motive:
1. Vopseaua poate reacționa într-un mod negativ cu substanțele din componența fixativului și riști să-ți ardă părul sau să ai niște iritații groaznice și arsuri ale pielii.
2. Vopseaua nu aderă dacă părul nu este curat.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
Vopsirea se face numai pe părul absolut curat!
Te speli înainte de vopsire.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Sa sti ca vopseaua prinde mult mai bine pe parul proaspat spalat, si iti spun asta deoarece mama e hairstylist si ea niciodata nu isi vopseste clientele decat pe par proaspat splat pentu ca, culoarea prinde mai bine si rezista mai mult.

| Bondarel99 a răspuns:

Parul trebuie sa fie nespalat cam cu 4-5 zile inainte de vopsire pentru ca sebumul adunat sa protejeze scalpul, dar restul parului nu trebuie sa fie imbacsit de produse de styling pentru ca vopseaua nu se mai prinde bine. Daca vrei sa te vopsesti la radacini e in regula, daca nu spala-te si mai asteapta cateva zile.

| 20thoughts a răspuns:

Buna,
Nu, din cate stiu eu nu poti.
Pa, pa happy

| Roobeertaa a răspuns:

Nu stiu incearca pe o suvita si asteapta 30 de minute si vezi nu cred ca ar avea ceva dar incearca doar pe o suvita, daca nu spalate usuca parul si vopsestete.