| Deutza_1234 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niste idei? am unghiile mici si vreau sa ii creasca mai repede ce trebuie sa fac? si daca tot imi raspundeti mai vreau si o idee de culoare de oja care sa fie simpla dar la moda

Răspuns Câştigător
| HallyKity a răspuns:

Bea cate un pahar de lapte in fiecare zi si tine-ti si unghiile cate 10 minute in lapte asta o sa le faca mai rezistente si sa creasca mai repede
pai roz pall

10 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Uleiul de ricin funcționează.
Manichiura franțuzească este potrivită mereu, și nu se demodează ever.

| Mihaela a răspuns:

Pentru crestere, e un tratament la avon, care e foarte bun, undeva la 13 lei. Eu iti recomand oja gri. Succes!

| Tequilla_3721 a răspuns:

Daca cunosti pe cineva reprezentant la ORIFLAME, vezi ca e acolo, luna asta [in catalogul asta] o oja verde care e de fapt un lac de culoare verde care mareste unghiile in 3 zile [tratament pentru unghii] si o oja la moda este rosu.[in afara scolii] iar la scoala, si mai simpla un crem foarte foarte deschis. Sper ca te-am ajutat! pupici love struck kiss fundita please? puppy dog eyes

| georgi18 a răspuns:

Singurul lucru care te ajuta cu adevarat in cresterea unghiilor este timpul aveam aceeasi problema iar acum am unghii mari si sanatoase fara a le fi tratat cu ceva anume.cat despre oja pai...la scoala cel mai frumos ar fi manichiura frantuzeasca si in afara scolii rosu.

| HellYeahChristine a răspuns:

Pentru crestere incearca sa le tii in ulei de masline de cateva ori pe saptamana.Cat despre culori se poarta culorile tari, aprinse ca : verde inchis, albastru sau roz electric.Sunt la moda si arata foarte bine pe unghiile scurte happy

| PaTy_7918 a răspuns:

Pai ca sa iti creasca trebuie doar sa nu le tai si in nici un caz sa nu le rozi big grin
O culoare de oja ar fi negru sau alb?
Mie mi se pare ca french alb sau orice culoarre big grin

| Anee_1925 a răspuns:

Mda,Deutza am si eu aceiasi problema! Am unghiile mici ce sa fac idee n-am dar iti propun o oja de culoare roza mai aprins sta foatre bine sau un maro! SUCCES!

| iubitaBaby a răspuns:

Daca le rozi eu te sfatuesc sa te joci cu ceva cu un creion, o minge, etc.

| DuDaaaaa a răspuns:

Daca ai unghiile mici NU te da cu oja
acum o sa-ti spun ce fac eu:
1.mi le masez in fiecare seara cu zeama de lamaie
2.nu mai stiu
prima metoda ma ajuta ff. mult

| lavi26 a răspuns:

Poti lua vitamine pentru cresterea unghiilor si a parului.de ex eurovita.