| anonim_4396 a întrebat:

Ma tenteaza samponul nuantator Loncolor Trendy Colors... credeti ca nuanta R6 - Rusu tehno ( http://www.1001cosmetice.ro/images/largeimages/134373729 9.jpg ) ar prinde pe saten foarte inchis? In cat timp dispare culoarea? Sfatuiti-ma daca sa-l incerc sau nu

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Eu nu prea am incredere in sampoanele nuantatoare, doar in vopseaua fara amoniac pe care o folosesc de cativa ani incoace. Daca vrei sa incerci neaparat, sunt sigura ca va prinde, vei avea reflexii de roscat cu tenta de roz (asta vad eu in catalogul ala cu nuante). Merita sa incerci ca sa iti faci "nebunia", dar in acelasi timp nu cred ca se merita sa strici culoarea ta naturala saten-inchis pentru un roscat.Tu decizi, pa pa!

| anonim_4396 explică (pentru znstr):

La fel zic si eu, nu se merita, insa simt nevoia de o schimbare fara a renunta la culoarea naturala. Oricum, cred ca voi renunta, o sa ma mai gandesc

| znstr a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu iti recomand sa te vopsesti orice alta culoare in afara de rosu si alte derivate (mov, visiniu), pentru ca iese foarte greu din par, ramai cu reflexiile alea mult timp. Te poti vopsi saten ciocolatiu, fie ceva mai deschis, ori brunet, sau daca vrei neaparat, incearca vopseaua fara amoniac de la L'Oreal Casting creme Gloss, nuanta "pruna", mie mi-au iesit reflexii mov si se vedea bine pe satenul meu inchis natural.

| anonim_4396 explică (pentru znstr):

Ok, inca nu stiu cu certitudine ce vreau, cred ca o sa mai raman o vreme cu satenul meu, merci

| znstr a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai pentru ce, iti multumesc si eu pentru fundita.