| Twist a întrebat:

Maine se tine balul bobocilor la mine in liceu si vreau sa fac o impresie buna, avand in vedere ca sunt boboaca dar nu stiu cum sa'mi fac parul.Am fost tunsa bob iar acum a crescut pana la umeri, sunt roscata (stiu ca nu conteaza asta) si parul meu natural e ondulat dar acum numai sta asa bine si il intind cu placa.As vrea sa imi fac ceva mai diferit. Ceva sugestii:-s?

6 răspunsuri:
| Pisiquee a răspuns:

Bună!
Il poti intinde si ține pe o parte sau cararea pe mijloc.
Poti sa-ti faci o coafura ca a Soranei de la X-Factor.
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Ori iti poti indinde parul, Il tapezi putin sa prindă volum si ti-l ondulezi la varfuri sau de la jumătate in jos.
Baftă!:*

| DrA a răspuns:

Intra pe taaz.com, upload o poza cu tine cu parul prins si acolo incerci o gramada de freze dragute. poti de asemenea sa intrii pe youtube si sa cauti niste tutoriale. Distractie placuta la bal.

| GrizzlyRO a răspuns:

Il intinzi normal cu placa si iti faci o suvita mai "zapacita" (albastra daca ti cu steaua alb daca ti cu dinamo laughing am glumit)
Mult noroc happy

| CPaula a răspuns:

Uite aici un exemplu bun http://www.youtube.com/watch?v=26hznjXDzPc Banuiesc ca vor fi o gramada de fete cu parul intins, daca l-ai face bucle medii ai fi altceva :)

| missShe a răspuns:

Cred ca poti merge, daca ai o prietena la un coafor sau mama ta cunoaste pe cineva, sa iti aranjeze putin parul, nu dureaza foarte mult. Nu ma gandesc la ceva ca si la nunta sau asa, dar sa poti fii miss si e bine sa fii pregatita. In plus un specialist ar stii mai bine cum ti-ar sta mai bine parul. Daca nu poti sau nu cunosti pe nimeni eu cred ca ar trebui lasat desfacut, si poate intins cu placa, ca sa fie mai special poti incarca sa iti pui o floare, o crdeluta, asortata cu rochia sau sa incerci un spray special pentru par care se duce la splalare. Sper ca te-am ajutat, succes la bal!

| Loredana_6783 a răspuns:

Ca sa impresionezi pe toata lumea fa-ti o coafura usoara ca sa te scoata in evidenta incearca site-ul asta http://www.perfecte.ro/......acasa.html Bafta!