| ChristinaO a întrebat:

Fetelor, am nevoie de ajutor, deci:in seara asta mi-am intins parul pentru maine, ca maine nu am timp de dimineata.Si as vrea sa va intreb cum sa-l mentin cat mai bine asa, peste noapte, avand in vedere faptul ca parul meu natural e drept si bogat, insa dat fiind faptul ca e tuns in scari, sta mai ondulat, si e foarte des, si de asta imi fac griji ca nu va rezista.Nu prea am experienta, ca nu-mi intind parul prea des, de asta am nevoie de ajutor.multumesc mult, si

3 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Ai putea cu fixativ sau cu bere daca e o placa buna va rezista chiar daca nu perfect

| TwixulDrept a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Cu fixativ in niciun caz deoarece fixativul il increteste si a doua zi nu il vei putea pieptana prea bine. Incearca sa te culci un pic mai devreme ca sa te scoli cu 10-20 de min. inainte de ora initiala, pentru a putea sa-l mai intinzi un pic.
Cand te culci sa-l lasi desfacut sa nu-l prinzi ca iti va ramane urma de la elastic si se vede urat iar daca il impletesti se va ondula. big grin

| TudoooriiitaaaxD a răspuns:

Eu cand nu am timp dimineata, ori ma trezesc cu un sfert de ora inainte sa mai dau de doua-trei ori cu placa prin par, ori ma dau seara cu fixativ sa stea asahee heebafta :*