| Adela50 a întrebat:

Mama mi-a luat niste gene false la 3 lei si nu sunt sigura cum sunt.Imi este putin frica sa mi le pun. Aveti idee cum se pot pune si cum ti le dai jos? Mai raman cu genele mele sau exista posibilitatea sa imi cada genele celelalte?

5 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Au si cele un lipici special, care nu ataca genele tale (sau macar se presupune ca nu ataca)
le dai jos prin demachere

| devine a răspuns:

La 3 lei eu ti-as sugera sa nu iti pui...din cauza adezivului care cu siguranta nu este cel mai ok si igienic. dar daca tii tu neaparat sa risti sa-ti infectezi ochii, ia din lipici cu un betigas (de chibrit sau altceva) si intinde pe marginea genelor (acolo unde sunt lipite ele ca pe o banda); asteapta 30 sec pana se mai intareste puuutin adezivul si apoi pune-le deasupra radacinii genelor tale; incepe cu coltul intern al ochiului si apasa pe ele asa din aproape in aproape pana la marginea cealalta.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Mai bine nu ti le pune ...risti sa-ti cada genele.sau sa iti iriti ochii... daca vrei gene frumoase incearca uleiul de ricin.te dai cu el pe gene in fiecare seara folosindu`te de o periuta de la rimel.t pup

| ruxandraaa_8807 a răspuns:

laughing))singurul scenariu dramatic e cel in care iti cad genele false inainte sa iesi din casa, cu cat sunt mai ieftine o sa primesti un lipici mai prost nu mai bun...