| ShinnyDowei a întrebat:

De ceva timp mi-am cumpărat gene false însă mi-e frica sa îmi cada genele naturale de la lipici straight face Este posibil sa mi se rareasca genele?

Răspuns Câştigător
| Alesandraas a răspuns:

Pentru ce să foloseşti gene false? Ţi le distrugi pe cele naturale, păcat. straight face
Uite un mic truc ca genele tale naturale să pară ca cele false: când te dai cu rimel, prima dată nu te da pe toată geana, dă-te doar pe vârfuri, aştepţi câteva minute şi după te dai cu rimel ca de obicei. Foloseşte un creion/ tuş pentru a-ţi scoate ochii şi mai tare în evidenţă. Şi încă ceva, pentru genele mele a fost destul de bun, seara după ce te demachezi şi te speli o dată cu apă rece, te ştergi bine şi de la un rimel ce l-ai terminat sau nu-l mai foloseşti i-a periuţa, o sepli bine de rimelul ce-l mai are pe ea şi dăţi-le cu ulei de ricin în fiecare seară, pe mine una m-a ajutat. :*
Dar nu folosi gene false, nu se merită!

5 răspunsuri:
| xCat a răspuns:

Daaa, mai ales daca lipiciul e bun si o sa le porti des. o sa ajungi apoi sa le porti doar pe cele false. ele au de obicei un lipici mult mai slab in cutie. probeaza prima data cu ala. poate nici n-o sa-ti placa cu ele, pot fi deranjante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înțeleg. Dacă îți cad alea naturale, nu le ai pe cele false?
Ce te tot frămânți?

| Ruxandra15 a răspuns:

Depinde ce lipici folosesti.Cel mai bun e Duo si nu iti cad genele de la el. Poate intre 2-5 dar nu imediat oricum si dandu-le cu rimel iti cad.Mai bine faci asa. Date cu un rimel cu periuta groasa acelea sunt pentru volum. Astepti sa se usuce ia pudra o pensula si pune peste gene pudra.Peste da cu un rimel cu periuta subtire acelea sunt pentru alungire sau poti sa dai din nou cu cel pentru volum si iar pudra si dupa rimelul pentru alungire vor arata foarte bine si lumea te va intreba ai gene false?

| Legend123 a răspuns:

Iti cad cele naturale..sa numai pui false ca daca pui iti cad cele naturale si numai cresc la loc ramai fara

| Catacombe a răspuns:

Da, iti cad. Am o prietena care si-a pus permanente [ gene false ] si i-au cazut aproape toate genele. Lasa genele false, genele tale sunt frumoase oricum :') Da-le cu rimel si nu uita sa te demachiezi happy