| Sara2 a întrebat:

Mananc in cantitati industriale, am incercat sa beau si apa iainte de mese si degeaba, sa dau un exemplu la o masa mananc 20 de sarmale si un tort, sau 8 felii de carne cu o tigaie de cartofi si un chec, cum sa fac sa reduc cantitatea de mancare? stiti vreun produs ce reduce pofta de mancare?

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Da, vointa, e cel mai bun medicament.

| KodrutZ a răspuns:

Ai 200 de kile? Fugi fuga la un doctor. Psihiatru, pentru inceput. Sau ia si traieste din salariul minim pe economie.

| gelu1970 a răspuns:

Trebuie sa incepi sa te controlezi.
in ritmul acesta o sa ajungi sa te imbolnavesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
iti recomand sa bei dimineata pe stomacul gol, apa calda cu lamaie bafta.
O zi placuta.

| pisoias a răspuns:

Daca intr-adevar mananci atat de mult trebuie sa mergi la medic de urgenta.Desi,cat spui tu ca mananci nu pare prea verosimil.

| Trandafirii a răspuns:

Buna ar fi bine sa te duci la jn control dar cel mai bine ar fi ca tu sa faci sport ca sa slabesti si asa se reduc si poftele de mancare, dar sa nu consumi lamaie sau vitamina C deoarece acestea provoaca pofta de mancare, si ca sa nu te mai gandesti la mancare ocupa ti timpul citind, iesind afara, in parc sau fa si tu ceva, stai pe TPU, pe facebook etc. Incearca sa mananci dimineata mai putin, la pranz sa mananci pana te saturi si seara daca se poate o cana de lapte cald cel mai bine! Bafta!