| Sara2 a întrebat:

As dori un supliment care taie pofta de mancare, ce imi recomandati? unul care chiar sa aiba efect deoarece mananc in cantitati industriale si nu ma satur, azi de exemplu am mancat 2 tigai de cartofi prajiti cu un pui intreg la cuptor, o paine intreaga si un baton de salam cu o cutie de branza topita, si e de abia ora 2 jumate, inca imi vine sa mananc incontinuu, si asa mananc in fiecare zi,, ideea e ca au inceput sa se puna kg am deja 67 kg sad luna trecuta aveam 59, am nevoie urgent de un suplimemt care taie pofta de mancare astept sugestii ca sunt disperata am incercat sa ma abtin dar nu pot, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ai putea incerca sa consumi alimente sarace in calorii, adica multe legume si verdeturi de sezon si ai avea de doua ori de castigat: ai consuma mai putine calorii si te-ai incarca de vitamine. http://www.i-medic.ro/articole/slabeste-sanatos

| AdelinaC a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi bine sa vezi un medic endocrinolog, e posibil sa ai o dereglare hormonala(in special a glandei tiroide).

| Radu284 a răspuns:

Mananca castraveti. Au foarte putine calorii si umplu stomacul destul de bine.

| jamal000 a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa consulti un medic nutritionist, pe de alta parte poti manca in cantitati mari insa alimente care nu au un continut bogat de calorii.