| alexandra_9090 a întrebat:

Marirea buzelor cu ardei iute e un mit? Sau chiar are efect?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Alexandra, am un gloss cu ardei iute si alte substante naturale, cumparat de la farmacie (Sensiblu - nu fac reclama, doar incerc sa te ajut, sa-l gasesti mai usor prin orasul tauwinking day dreaming ), si pot sa spun, ca are efect, desi nu foarte spectaculos.winking Iti umfla buzele un pic si le face mai rosii timp de 1-2 ore, plus ai o senzatie de piscaturi destul de placuta (eu o ador, e sexywinking oh go on big grin ). thumbs up day dreaming

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Alexandra, mersi pentru apreciere! peace signwinking Ma bucur, ca experienta mea in acest domeniu ti-a fost de folos in formarea unei opinii mai clare.winking
thinking Deci zici, ca merge cu ardei gol (fara gloss sau alte adaosuri)? O sa incerc si eu.winking Dar nu te ustura/pisca exagerat de tare, incat sa-ti vina sa plangi? De ce intreb - in mod normal imi place sa mananc ardei iute, insa uneori, cand exagerez si imi ating si buzele cu el, efectiv simt ca iau foc. oh go on laughing Sau te dai foarte, foarte putin cu el? day dreaming
Iar referitor la gloss de la "Avon", nici nu trebuie sa te miri, ca nu prea functioneaza. oh go on Daca era unul de la farmacie, de o calitate foarte buna, atunci e alta treaba! peace signwinking
thinking Poate vei reusi singura sa-ti "prepari" unul (sa-i zicem - "gloss de casa" laughing ), in sensul ca, storci suc din ardei iute proaspat si il adaugi in gloss. thumbs up Uneori pana si eu ma minunez, ce idei grozave imi vin. smug O sa-mi fac si eu un gloss dupa reteta mea minunata (o patentaz aici - pe TPU laughing rolling on the floor ). big grin Daca il faci inaintea mea, sa-mi scrii cum ti-a iesit. Sunt curioasa.
Te-am pupat...winking

| Vizitiul a răspuns:

Da, e un mit, dar usturimea, nu.

| zacrazy a răspuns:

Ar mai da vedetele bani daca n-ar fi? Si aia cu sperma de cal pentru acnee e tot mit.

| SRJ a răspuns:

Da. Dar sigur e adevarata faza cu tinctura de marar.

| MoreTime a răspuns:

Chiar daca ar fi adevarata. Nu cred ca ai vrea sa stai toata ziua sa lingi ardei iutilaughing Parerea mea e ca e o scorneala. Poate pe moment, de la iutzeala ti le fac mai umflate dar nu pe durata de 10 anilaughing

| Pupily92 a răspuns:

Stii.se zicea din batrani ca daca te freci cu usturoi pe sani iti cresc.eu una nu am incercat.asta cu buzele frecate cu asrdei iute nu am auzit. dar sunt mituri babesti...

| TheHGlife a răspuns:

Sati maresti buzele cu ardei iute astai buna mit 100%, dar de ce vrei buzele mari? mie unul nu imi plac fetele cu buze mari (de asta nu m-am bagat cu o tipa buze mari) laughing fiecare cu gusturile lui

| zetmada86 a răspuns:

Incearca si vei afla, ce ai de pierdut?

| alexandra_9090 explică:

Am fost acum si mi am luat ardei iutelaughinglaughing. functioneaza, functioneaza si usturimea... mi am luat si gloss d la avon, dar nu are cine stie ce efect. vreau buze putin mai mari nu exagerate.Am o prietena care si a facut injectie cu botox in buze dar rezultatul in cazul ei nu m a multumit, adica buzele ei dau senzatia de batran, parca sunt taiate... faza cu ardeiul iute am citit o pe net.

| mayutza a răspuns:

happy functioneaza! dar pentru putin timp. big grinbig grin pe urma vei avea niste buze arse si aspre... dar poti incerca cu intepeturi de albine - cam acelasi efect dar mai putine consecinte negative! dar mai bine multumestete cu ce ai, asa iti va fi mai bine tie si ardeiului si albinelor. Bafta!