| breaktherules a întrebat:

Masca cu ulei de ricin trebuie aplicata pe parul curat?

4 răspunsuri:
| Adelina102 a răspuns:

Ceau.Eu is hairstylist si am facut multe tratamente cu ulei de ricin sau masline pentru ca si acela e bun.Masca se aplica pe parul curat si umed.Si dupa aia te speli iarasi.Se aplica mai ales pe radacina pentru ca acolo trebuie sa regenereze dar bineinteles si pe lungime.O aplici si cel mai indicat e sa-ti umezesti un prosop in apa fierbinte si sal infasori pe cap deoarece acesta deschide porii si face ca uleiul sa intre in piele.Plus ca uleiul cald e mai bun decat cel rece la tratament.Peste prosopul fierbinte pe care l-ai stors bine bine de apa aplici unul uscat mare.Si stai asa 15 minute. Dupa care te speli pe par din nou cu sampon si nu mai aplici nimic pe par.Nici balsam nici fixativ nici spuma.Nimic! Cel mai indicat e sa-l lasi sa se uste la temperatura camerei.Dar daca nu poti e ok si cu uscatorul.E indicat sa faci maxim 2 sedinte pe saptamana timp de 2 luni.O sa vezi ca parul se regeneraza total si o sa creasca mai repede. Sper ca ti-am fost de folos. Funda daca vreihappy

| Ancaaa a răspuns:

Se aplica inainte de spalare.
eu las asa parul 1 ora si dupa aceea ma spal

| Alycaaaa a răspuns:

Da deoarece atunci parul nu este transpirat si nu este murdar

| Dobitoc a răspuns:

Bineinteles. Spala-te s dupa aia aceia aplica-ti masca.