| xFaith a întrebat:

Matusa mea se casatoreste pe 17 sepembrie. As vrea ca pana atunci sa-mi aleg o coafura deosebita si de zi si de seara. Am parul lung cam pana la fund. Ce coafuri imi recomandati? [ adica o coafuri de zi si apoi seara. alta coafura ] Dau funda + vot!

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Multumesc pentru vot:*

caramela
| caramela a răspuns:

Buna Avyng, si eu ma confrunt cu astfel de situatii, pentru ca parul este lung aproape un metru, si e greu sa iti alegi o coafura sa fie pe plac asa ca eu optez ori pentru coc facut cu multa eleganta, s-au bigudat, apoi lasat pe spate fara tapat si alte minuni ca pe urma il mai descurca tata...de multe ori refuz sa merg la coafor si il fac singura si cu ajutorul fiicei uneori, il dau cu spuma, apoi il pun pe bigudiuri, si il pieptan un pic si il las pe spate, nu dau gres delocsmugsmug

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Uite aici cateva coafuri care mie mi-au placut:
http://www.ileen.ro/general/articol/1023

http://blondutzza.blogspot.com/......irese.html - nu sunt neaparat pentru mirese

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sau poti merge la coafor sa-ti faci niste bucle, ar arata foarte bine.
Mult succes!

| Lady_1104 a răspuns:

Ai eu pentru coafura de zi ti-as recomanda sa iti intinzi parulhappydaca il ai pana la fund se va vedea foarte frms:X
si seara sa iti faci cu ondulatoru cateva bucle p varfhappy
si daca vreihee heepoti sa ti-l strangi intr-o coada sus in varfu capului:X
se va vedea super:X

| Lady_1104 a răspuns:

Pai*

| alexantri a răspuns:

Onduleaza-ti parul, sa-ti un coc, incretzestel sau inspirate dintr-o revista de la coafor