| Alinnutza07 a întrebat:

Mereu cand ma epilez pubian imi raman radacinile mici. precizez ca ma epilez cu bigul mi-e frica cu ceara sau altceva. ce sa fac?

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Epilatul cu Big-ul e barbierit nu epilat. De aceea iti raman radacinile. Mergi la un cabinet de cosmetica, nu are de ce sa iti fie frica, sa-ti faca un epilat "profi", daca iti place sa ai putzuloanka neumbrita.

| EVA_7591 a răspuns:

Foloseste crema depilatoare

| diAAAa a răspuns:

Toata chestia e sa dai cu bigul exact in sens invers cresterii parului. Fa-o incet pentru ca daca esti prea "vulcanica" laughing s-ar putea sa te iriti urat.Cu grija si atentie nu vei avea nimic.FOloste dupa o crema hidratanta si gata!

| sayurik a răspuns:

Stiu ca pare sadic dar... daca reusesti sa suporti durerea te sfatuiesc sa le smulgi cu penseta. Ia mult timp, e putin dureros stiu, dar o sa arate foarte bine si tine cateva saptamani.(daca incerci asta sa te dai cu crema de galbenele dupa)