| Sara a întrebat:

Mi am ajutat bunica la culesul cireselor din copaci sad si din nefericire sunt albastra pe maini crying cu ce scot petele de pe maini? unghiile nu sunt afectate dar palmele da.:-s

5 răspunsuri:
| dulshe a răspuns:

Daca nu ai sare de lamaie ai putea folosi niste clor, chiar daca o sa mirosi pe mana dar cel putin scapi de acea culoare. Frumos din partea ta sa iti ajuti parintii.
pa'pa

| alexam a răspuns:

Zeama de la o lamaie, efectiv te speli cu ea pe maini. ( Sper sa nu ai proaspat taiate cuticulele de la unghii, sa nu te usture! ) Tot cu zeama de lamaie se curata si vopseaua de par, daca te patezi pe ceafa sau ureche cand te,, vopsesti,,! happy

| lia a răspuns:

Si eu stiu ca iti iese cu sare de lamaie, am incercat si functioneaza.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sare de lamaie.si apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu sare de lamaie.