| elena_6631 a întrebat:

Mi-am cumarat ieri o pereche de ghete de piele maro marimea 38, eu port 38, 5 si astea ma cam strang, le-am purtat azi toata ziua, la scoal asi la cumparaturi insa acum seara ma dureau destul de tare degetele mari. Nu stie nimeni o metoda cum sa le mai largesc? Se lasa in timp?

5 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

In timp pielea se mai largeste /lasa ai putea sa o mai pui pe mama ta sau pe alt cineva sa le mai poarte cate un pic daca poarta un 39 si daca poate pentru a se mai largi

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Se lasa in timp, dar va mai dura. Sunt niste chestii de pus inauntru sa se largeasca, dar nu stiu sa-ti spun cum se numesc...

| 123456 a răspuns:

Da e adevarat cu spirtu se largesc.:d

| lemmon a răspuns:

Da.se lasa in timp. sau ai putea sa o rogi pe mama ta sau pe cineva ce poarta un nr mai mare sa ti le largeaska putin. eu am inteles ca pentru asa ceva, se foloseste spirt. adica pui spirt pur si simplu in ele si le porti si cica se largesc. nu sunt prea sigura pentru ca nu am incercat. e doar o metoda ''de la bunica''. bafta:*

| Hibriiiid a răspuns:

Pune, inainte sa te culci, putina vata cu spirt in varf si lasale acolo pana dimineata.Cand pleci la scoala scoate vata si pune cu degetele putin spirt acolo si te poti incalta (spirtul nu pateaza). Vei vedea ca dupa o zi de purtare or sa fie perfecte.Succes, sper sa mearga, la mine a mers!