| AnonimMareMareMare a întrebat:

Mi-am cumparat in trecut de pe un site niște inele care spuneau că sunt din inox, iar din cate stiu eu, inoxul nu caneste.
Ei bine, acestea au cănit si nu am mai avut cum sa le readuc la forma initiala.
Acum, mi-am cumparat niste lanturi si niste bratari tot din inox dupa cum spune siteul, insa nu as vrea sa caneasca si acestea. Cum imi pot da seama daca chiar sunt din inox sau daca doar scria la misto ca sunt din inox?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ai cumparat tot de acolo daca stiai deja ce se intamplă? Posibil sa caneasca si astea.

| AnonimMareMareMare explică (pentru darrio2007):

Pentru ca par diferite la material, cu mult
insa eu vreau sa stiu cum vad daca sunt sau nu de inox

| darrio2007 a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Vei afla pe parcursul timpului.