| daniela1107 a întrebat:

Mi-am cumpărat o protecție termică din DM, Balea, o pot folosi chiar daca nu îmi fac parul cu placa? Mă refer daca mă ajuta sa previn arderea parului de către soare

2 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut!
Nu,nu merge. Spray-ul acesta îl poți folosi când te usuci cu uscătorul de păr sau folosești placa sau ondulatorul.
Pentru protecție împotriva razelor solare exista spray-uri speciale.La DM este un asemenea spray, bifazic.Folosit în fiecare zi îngrașă parul.

| AnnonnyMa a răspuns:

Nu sunt sigură, dar cred ca protecție termica protejează și de razele soarelui.