| pantofipantofi a întrebat:

Mi-am luat un parfum chanel, pe el scrie "made in france" cum aflu daca este original?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi daca este si al tau pe aici.Sau compara preturile:http://www.shopmania.ro/......l-15769109

| emag a răspuns:

Nu mi se pare important faptul ca e sau nu original, toate sunt originale... conteaza sa-ti place tie parfumul ala

| alecsandrabubz09 a răspuns:

Uita-te la cum a fost impachetat, daca a fost impachetat intr'o cutie de calitate sau nu? Incearca sa iti cauti parfumul pe siteuri de parfumuri, cel mai bine e sa te uiti pe siteul original chanel. Si uitate la detalii si la cum e impachet si daca a tau e la fel. Daca e parfum 100% adica nu "eau de toilette" sau "eau de parfume" atunci parfumul trebuie sa fie foarte clar si pur.

Depinde de unde l-ai luat, si cat ai dat pe el daca e de pe un site unde e la reducere s-ar putea sa fie fake.

| mariamot a răspuns:

Conteaza si mirosul lui, eu imi dau seama imediat.trebuie sa aiba un miros care dureaza, un miros placut si puternic in acelasi timpwinkingsper ca ti-am fost de ajutor! funda?