| Angelik_6250 a întrebat:

Mi-am pierdut ochelarii de vederesadsa ii spun mamei?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Incearca sa ii cauti peste tot:in casa,la scoala. Daca nu ii gasesti, spune-i mamei si iti va cumpara altii.
Greseala recunoscuta este pe jumatate iertata.O sa iti tina morala dar in cele din urma, se va rezolva big grin.

9 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Dap spune-i! Explica-i cum sta treaba si o sa te inteleaga! Presupun ca ti-e teama sa-i spui deoarece o sa spuna ca nu are bani de altii, nu? Tu ii vei spune ca nu-i nevoie sa tii cumpere imediat, cand va avea posibilitatea.E putin cam complicat, dar obstacolele ne fac viata mai interesanta, o sa ai ce sa le povestesti copiilor si nepotilor taiwinking! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Angelik_6250 explică:

I-am spus si i-am gasit prin casa cu ajutorul eihappymersi de sfaturi

| AmandytaErhan a răspuns:

Buna Angelik, stiu cum e, eu pe ai mei stii cum i-am gasit? scria pe usa de lascoala anunt ca sau pierdut niste cheloari si erau ai mei. sau, cred ca multi or sati zica asta dar pe mine chiar ma ajuta...aduti aminte unde sau cand iai purtat ultima ora. dac nu-i gasesti nai sa scapi o sa trebuiasca sa-i zici.

| Oanna96 a răspuns:

Da.chiar trebuie sa ii spui.o sa inteleaga ea si o sa-ti ia altii daca nu te descurci fara cei pierduti:X

| HelpMeNow a răspuns:

Normal ca ii spui, pana la urma urmei va afla ca i-ai pierdut si sti cum se zice : Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata

| eu17 a răspuns:

Evident ca trebuie sa ii spui, trebuie sa iti cumperi altii, pentru ca problemele tale la ochi o sa se agraveze in loc sa se corecteze. o zi frumoasa!

| Mihaiwest a răspuns:

Sigur! Spune-i pentru *sanatatea ta.
Explicatie: "Nu i-am vazut cind au cazut" laughing glumescwinking pai trebuie sa ii zici, oricare ar fi morala happy

| Addiction a răspuns:

Da desigur. Oricum mai devreme sau imi tirziu va afla si va fi mai rau. Nu cred ca se va supara mult.winking

| cryss_7938 a răspuns:

Da pentru ca poate sa revolve