| Yarinn a întrebat:

Mi se tot rup unghiile si habar n-am ce sa fac; am incercat tratamente de la Avon si Oriflame, dar n-au mers.Stie careva vreun tratament bun si, daca se poate, si pretul acestuia? P. S.:nu obisnuiesc sa stau cu unghiile-n gura...

Răspuns Câştigător
| MissCamelia a răspuns:

Buna. Incearca tratamentul farmec, costa vreo 8 roni, il gasesti in farmacii, si nu vei mai avea probleme.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

4 răspunsuri:
| Ionutzsa a răspuns:

Pai in primul rand abtine-te sa ti le mai rozi si sa le ingrijesti cu produse ceva mai bune, habar n-am sa-ti dau un exemplu acum. Insa am auzit si eu de tratamentul despre care vorbeste "Marynadelyna", eu folosesc ulei de masline pentru par happy dar sunt sigura ca sunt ft bune si pentru unghii.

| hasegawa a răspuns:

Ai mare lipsa de calciu, unghiile ne arta ca ceva este in neregula cu corpul nostru, nu mai incerca sa repari ceea ce este la suprafata ci repara cauza din care unghiile se rup si nu-ti cresc.
O metoda este sa le ti in ulei de masline putin cald, insa cum spuneam nu repari boala in sine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam și eu problema asta. O data pe săptămână tine unghiile în ulei de măsline timp de 10-15 min la mine a dat rezultate. Încearcă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! cat ai incerca produse de la avon si oriflame nu sunt bune pentru exfoliere.adiq pentru exfolierea grava a unghiilor///daca vrei sa fie bine du-te la medic sa-ti dea calciu ulei special de unghii dl farmacie.