| Raluca_1234 a întrebat:

Stie cineva un tratament bun pentru unghiile exfoliate? A incercat cineva pe cele de la Avon sau calciul de la Kallos?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Este foarte bun întăritorul de unghii de la farmec, B5. Costă în jur de 7-10 lei. Nu se mai exfoliază şi cresc foarte repede unghiile. Se aplică de 3 ori pe zi şi nu se foloseşte lac sau ojă cât timp foloseşti tratamentul.

pa, pa.

7 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Eu iti recomand crema Hegron pentru intarirea unghiilor contine panthenol si coenzimea Q10 http://atshopping.ro/product.php?id_product=94

| Mihaela a răspuns:

Da, am incercat eu gelul de exfoliere de la Avon, si e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inscriu reprezentanti avon, pentru detalii add : ciocarlan.andreea@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin este cel mai bun tratament

| corynnnutza a răspuns:

Incearca si inaritorul cu calciu de la lady's( metropolitan) la mine a mers cu acesta.

| Raluca_1234 explică:

Si nu-mi spuneti ca bea lapte ca beau lapte in fiecare zi si nu are nici un efect.

| dyana_8043 a răspuns:

De cand ma stiu am avut probleme cu exfolierea unghiilor. Singurul tratement care mi-a facut bine si pe care il folosesc in utimul timp este cel de la Frenchi. Efectul e destul de rapid daca respecti instructiunile (e tratament pe bune, il gasesti si in farmacii), si e excelent si ca lac. Eu il cumpar de obicei de aici: http://www.ioanacosmetice.ro/......orate.html