| Fara a întrebat:

Neata! ma ajutati si pe mine cu un machiaj de scoala si de facut repede?big grin

Răspuns Câştigător
| Eee_7625 a răspuns:

Fond te ten, un ruj care sa nu se observe prea tare. poate fii si incolor dar sa luceasca.big grin rimel, eventual si creion. si ca machiaj: poti sa te dai cu un crem. roz deschis. alb! sau fara machiaj.big grin doar rimel. esti mult mai naturala. baietii din ziua de azi asta adora la fete, te asigur! pentru ca toata se machiaza prea strident. si deja incep sa fie hidoase. prea de tot. sper sa ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| TheUnikBiby a răspuns:

Un rimel si un luciu de buze si daca doresti putina pudra sau fond de ten.
Nu trebuie sa exagerezi, imi ales cand vine vorba de scoala.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva rapid si de efect: da-te cu rimel si da-te pe pleoapa supeioara cu creion si nu tb neaparat sa-l alegi negru, depinde si ce culoare de ochi ai...in general cel gri e de efect.Sau daca preferi altceva: rimel si un ruj discret. Sper ca ti-am fost de folos.Eu asa ma machiez cand ma grabesc si crede-ma ca e de efect happy