| aluna2000theo a întrebat:

Nu mai stiu cu ce sa ma imbrac! Mai ales acum; vine iarna si trebuie sa ne imbracam gros! Hainele groase sunt cam fara stil, deci fiind in a 5 - a trebuie sa arat bine! Sfat va rog mult!

Răspuns Câştigător
| Ioana_7160 a răspuns:

Nu doar hainele subtiri pot fii cu stil. Poti improviza in multe feluri ca sa arati si bine si sa nu iti faci griji de frigul de afara. Poarta o bluza mai grosuta, peste ea o vesta fara maneci si o esarfa/fular. Tot ce conteaza este sa alegi o haina care te avantajaza si sa te simti fumoasa in ea. Succes!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa sa fie, daca nu au stil hainele groase pentru tine ia-ti tricou si pantaloni scurti, mai omule gandeste limpede si accepta situatia ca vrei sau nu trebuie sa te imbraci gros ca sa nu iti fie rece. Doar nu ai de gand sa iti iei 10 perechi de camasi si cativa pantaloni de izmene si cand le bagi la spalat maicata iti zice ca de abia are loc sa puna rufe in masina.

| Bianca_4346 a răspuns:

1."deci fiind in a 5 - a trebuie sa arat bine."Ma fac ca n-am citit asta.In a5a mai putin conteaza hainele, importanta fiind cartea(stiu ca suna a replica mamei sau bunica dar chiar asa este)
2.Hainele groase pot "avea stil" daca stii sa le folosesti, si sa le porti.
3. Poti purta o camasa simpla,alba,cu un cardigan,o esarfa colorata la gat si o pereche de blugi pe sub care poti purta ceva colanti(nimeni nu ii va observa).
Sau,un tricou cu un hanorac/cardigan(simplu,negru) cu o esarfa(simpla daca tricoul are ceva desene pe el)si tot asa, blugi si colanti.
Sau o bluza cu maneca lunga bagata in blugi, o curea colorata si o esarfa colorata.In cazul asta,ca sa nu-ti mai iei maieu pe sub bluza si hanorac peste, iti poti cumpara un body care este extrem de confortabil si neobservabil.
Peste toate astea porti o geaca nu foarte groasa si aia e.
Daca esti fata desteapta, poti arata superb purtand haine groase. Daca mai ai vreo chestie de lamurit imi poti da mesaj.
Baftahappy

| NoInteres a răspuns:

Da, adevarat trebuie sa arati bine, dar gandeste-te... mai intai cartea... nu moda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy nici eu nu suport si nu-mi plac hainele grose ca-s fara stillaughing si eu iarna procedez asa: imi iau blugi si dedesubt cv colanti:X iar ca bluza formez astfel imi iau un maieu si o bluzica dedesubt iar pe deasupra un tricou pe care-l port varabig grin si arata mult mai bine:X dar ai grija cum te asortezii iti poti lua o bluza alba iar tricoul sa fie negru sau invers, o bluza albastra si tricou negru sau invers sau poti lua o luza de acceasi culoare cu tricoul... important este sa se aorteze binisor culoare bluzei (manecile care se vadbig grin ) cu tricoulwinking sau cel mai des eu iarna fac asa: imi iau pe dedesubt tricou si maieu si easupra imi iau un hanorac cu fermoar sau fara si il tin inchis sau deschis daca-mi este cald:X si mereu easupra o geaca groasa pana ajungi
la scoalawinking
te pupic si succes! as vreau sa tin legatura cu tine uite o sa-m, i fac cateva poze si o sa t-i le trimit ca sa vezi imbracaminteawinking te bag in lista de prieteniwinking
:*

| PaulaMihoc a răspuns:

Cred ca poti sa te inspiri si de aici http://bit.ly/ce-sa-imbrac-toamna.nu intotdeauna hainele groase sunt fara stil, trebuie doar sa iti gasesti stilul tau :)