| den_4336 a întrebat:

Nu stiu cum sa m-a dau pe fata cu baton corector.Am o pensula mare pe care o folosesc dar imi arata fata de parca se duce pielea.Cum sa aplic.MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| Helene a răspuns:

Pensula pe care o ai cred ca este de fard, adica arata cam asa:
http://www.pensule-cosmetice.com.ro/......d08151.jpg
Tie iti trebuie o pensula pentru fond de ten sau chiar corector
Eu o am pe aceasta
http://images.lady4ever.ro/......127417.jpg
Depinde de baton corector, dar te dai cu el pe fata si cu pensula il intinzi si il omogenizezi:)
A si apropo, inainte sa te dai cu batonul corector da'te cu o crema hidratanta de zi, va ajuta mai mult la intinderea corectorului:)

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu se aplica cu punsula pur si simplu direct cu el pe fata dar in strat subtire nu te da cu el mult in acelasi loc

| Eff a răspuns:

Cu o pensula speciala de corector sau direct cu degetul. Si nu pe toata fata ci doar unde ai nevoie. Intai aplici fondul de ten (daca te dai cu fond de ten) si apoi corectorul. Ar trebui sa fie cu doua nunte mai deschis decat culoarea tenului tau.
Il aplici sub ochi ca sa iti estompeze cearcanele, la baza nasului si in jurul gurii, pentru ca astea sunt zonele unde uneori fata se inroseste.
Eu aplic corectorul intai cu o pensula speciala http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0 si apoi il intind mai bine cu degetul.

| Eff a răspuns:

Cu o pensula speciala de corector sau direct cu degetul. Si nu pe toata fata ci doar unde ai nevoie. Intai aplici fondul de ten (daca te dai cu fond de ten) si apoi corectorul. Ar trebui sa fie cu doua nunte mai deschis decat culoarea tenului tau.
Il aplici sub ochi ca sa iti estompeze cearcanele, la baza nasului si in jurul gurii, pentru ca astea sunt zonele unde uneori fata se inroseste. Si apoi pe orice ai avea pe fata (bube, cosuri etc)
Eu aplic corectorul intai cu o pensula speciala http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0 si apoi il intind mai bine cu degetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca m-ai are rost s-a te da-i cu nimic laughing.

| Yaso a răspuns:

Baton? Pensula? Batonul nu e sub forma unui roll-on? A, si inca ceva: nu manca chestia aia!