| Pufi1999 a întrebat:

Nu sunt fotogenica deoc si asta ma enerveaza, dar poate as putea face ceva in privinta asta. Va rog sa-mi dati niste sfaturi ca sa va dau si eu funda.

Răspuns Câştigător
| AnotherCatWoman a răspuns:

Nu stiu exact la ce te referi prin faptul ca nu esti fotogenica... Poate te gandesti ca toate pozele tale sunt nasoale, dar asta nu inseamna ca nu esti tu fotogenica.
In primul rand, pana si modelele de calibru international au zile sau fotografii proaste ( daca ne-am lua dupa pozele astea, am zice ca niciun topmodel nu este fotogenic http://thechive.com/......40-photos/ ). Si apoi nu exista model prost, ci fotograf neexperimentat.
Pentru ca o fotografie sa fie buna, se tin cont de multi factori; aparatul de fotografiat, lumina, creerea unei ambiante in care persoana fotografiata sa fie pozata etc.
In cazul in care tu doar vrei sa iesi bine in pozele "random" de la diverse evenimente sau facute de diverse persoane, iti recomand sa incerci cand esti singura, in fata oglinzii, sa iti studiezi chipul si sa observi care iti sunt punctele forte pe care vrei sa le evidentiezi si punctele slabe pe care sa le ascunzi. Incearca sa vezi ce atitudine ai vrea sa adopti intr-o-o poza, ce postura te avantajeaza s.a.m.d
Inainte de a te apuca sa gasesti o solutie, trebuie sa vezi unde este si de unde incepe problema...
Restul e cancan! :)

4 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Nu te incrunta, nu lasa capul pe spate si tine limba lipita de cerul gurii, asa nu sunt sanse sa iesi cu gusa. In rest incearca sa nu fi trista, zambeste putin.

| JokoSmile a răspuns:

Hi. Du-te si strambate putin in fata oglinzii, si vei gasi pozitia care te avantajeaza. crede-ma e super funny tongue.
Peace

| cotcodac4 a răspuns:

Sti linistita.eu ce sa mai zic is taiat pe fata nasul stramb ascada sparta, pata de la fierul de calcat fierbinte (cand aveam 2 ani l-am pus pe fata)cam negru si ma face lumea tigan cu toate aste sunt fericit si nu asi schimba fata mea cu a altuia

| user1user a răspuns:

Incearca sa zambesti, ia pozitii cat mai frumoase si vei reusi...nu fi negativa! Orcine poate reusi!:X