| Piticaaa a întrebat:

Oja poate dauna unghiilor? Daca ati putea sa imi explicati as fi recunoscatoare cu o funditahappy

Răspuns Câştigător
| Maya. a răspuns:

De daunat sigur ca dauneaza. orice lucru care nu apartine corpului intr-un fel sau altul ii face rau.deci sa-ti explic:tu ai un luciu natural al unghiilor cand te nasti.acesta se poate pastra doar daca nu folosesti oja, cam greu.pentru ca automat ce folosesti oja trebuie sa o si stergi cu diluant/acetona, ceea ce duce la deterioara evaziva a unghiilor.eu una folosesc oja, dar am grija sa fie de calitate.Acetona la fel.si inainte de `a folosi oja pune un strat de lac de unghii transparent.pentru protectie, deoarece lacul colorat detreioareaza mai mult avand in compozitie alte subsante ce coloreaza produsul.Asta nu inseamna ca nu trebuie sa folosesti oja.winking

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Da, toate dauneaza. Unele mai mult, altele mai putin.
Doar e ceva in plus pe unghie, daca era sa nu dauneze ne nasteam cu unghiile facutelaughing
Acum depinde si de calitate. Una e un lac la 5 lei si alta e unul la 20 de lei...
Oricum nu dauneaza ciiine stie ce...

| Crystal1807 a răspuns:

Le poate ingalbeni deoarece pigmentii din culori leinchise sau puternice(rosu, portocaliu) pot schimba culoarea unghiei. dar poti folosi un intaritor inainte de a folosi oja ...si FARA lacuri ieftine!

| IrInA_3016 a răspuns:

Nu cred.eu imi dau cu oja si nu mi se mai rup unghiilebig grin :*

| AaNyRaA a răspuns:

Depinde de tipul de unghie pe care il ai tu pentru ca daca ai unghii subtiri si delicate le poate afecta dar acum depinde si de calitaqte stii daca e una mai skumpa e mai bine pentru ca in general cele skumpe sunt de calitate big grin dar daca tu ai unghiile dure si rezistente adica nu ti se rup repede atunci nu cred ca ti le poate afecta in vreun fel big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar dauna eu ma dau cu oja de ce va timp si nu am partit nimic la fel si mama mea care se da de ani buni P.S.nu cred ca ar fi bine nici sa te dai in fiecare zi, ci doar cand iesi in oras sau la petreceri etc.

| sunrise_6829 a răspuns:

Nu cred doar cele expirate ar putea dauna,

| FANSELENA a răspuns:

Da normal daca vrei sa te dai cu oja foloseste una la 50 de lei atunci vei vedea care e diferenta