| anonim_4396 a întrebat:

Orice produs as folosi cand ma spal pe maini, imi lasa pielea extrem de uscata. Imi puteti recomanda ceva care cu adevarat sa curete si sa nu-mi nenoroceasca pielea?

10 răspunsuri:
| dyanna a răspuns:

Eu folosesc dove, pentru mine este fooarte bun! am avut si eu aceeasi problema cu spalatul pe maini, si mi-a recomandat o prietena sapun dove, si l-am luat si... a functionat. iti curata pielea, dar n-o usuca. si nici nu este scumpwinking

| dyanna a răspuns:

Ca bine mai zici nobody

| idanna a răspuns:

Sapun pentru copii, dupa ce te speli te dai pe maini cu crema de galbenele sau nivea. sanatate multa...

| Raluca_7548 a răspuns:

Incearca sapun cu aloe vera iar de fiecare data dupa ce te speli pe maini da-te cu crema.Si eu am aceeasi problema..si dupa ce ma dau cu crema imi trece.

| yoannah a răspuns:

In afara de sfaturile de mai jos (Sunt de accord cu ambele), ai putea incerca o crema hidratanta folosita cu regularitate. Insa nu o inlocui cu sapunul (dove sau cu glicerina).

| elsa_9749 a răspuns:

Ar fi indicat sa folosesti in fiecare seara si o crema de maini..Iti recomand firma Nivea..Hidrateaza foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Folosește săpun lichid sau pentru piele sensibilă cu glicerină, are ph-ul neutru. Evită contactul cu detergenții de rufe, tix, clor și alți derivați.
După ce te-ai spălat, cremuiește-te cu o loțiune pe bază de gălbenele.
Săpunurile solide au ph-ul alcalin.
Consultă și un medic dermatolog.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste produsele din reclame. sunt cele mai bune, pentru a arata la 25 de ani ca la 40.nu naturale.nuuuu.ferestete de apa rece dimineata, care iti improspateaza fata. dai direct cu machiaj si fard ca asa a lasat cel de sus. apa pentru animale, si produsele chimice pentru fetele voastre.sa vii sa-mi vezi sotia de 41 de ani. ca arata ca una de 15. fara produse de mii de lei.3 nasteri si km.de mers pe jos la serviciu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dove - e cel mai bun sapun! ori lichid ori solid, nu conteaza.

| dia9 a răspuns:

Inceark un sapun DOVE.