| Bazaibus a întrebat:

Parfumurile barbatesti Antonio Banderas sunt bune? Miros bine? au persistenta?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Mirosul parfumurilor este extrem de subiectiv. In sensul ca intr-un fel miroase in sticla sau pe tester, cu totul altfel miroase pe pielea ta si cu totul altfel pe pielea altuia. Totul tine de chimie (pH-ul pielii difera de la om la om) si de conditiile de mediu (temperatura ambianta, umiditate etc.). Cel mai bine, fa un drum la un magazin de genul Douglas sau Sephora (in orice mall gasesti cel putin unul) si incearca esantioanele, pe pielea ta.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca-le pe pielea ta si daca jumatate de ora mai tarziu miros la fel de bine, inseamna ca chimia corpului tau le pastreaza mirosul si sunt bune pentru tine.
Parfumurile se aleg intotdeauna dupa ce le probezi pe pielea ta.
Un parfum pus pe diverse tipuri de piele, poate sa-si schimbe mirosul in functie de chimia corpului respectiv, continuand sa miroasa frumos sau schimbandu-si mirosul in ceva f urat.

| Mafiotul32 a răspuns:

Miros foarte bine