| Acadeeeaa a întrebat:

Parul meu este filat mediu, si am si breton cam pana la sprancene. In prima zi de scoala as vrea sa imi las parul desprins, dar am cam mult volumsad. Niste sfaturi cum sa fac sa nu mai am volum? Si inca ceva, cum sa-mi aranjez bretonul? nu vreau sa-l prind intr-o parte sau sus, vreau sa il aranjez. Multumesc si

2 răspunsuri:
| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Si eu exact asa am parul mediu filat cu breton si putin volum,dupa ce il speli fal cu peria nu iti pune pe par nimic nici spuma nici gel nimic si o sa vezi ca o sa iti sta cu peria si cu uscatorul si eu azi asa me-am factu parul pe maine,daca reusesti poti sa iti pui si putin fixativ dar numa daca vrei daca n usi asa e bine, eu nu am pus, sper ca te-am ajutat sa ai o zi frumoasa :* fundiza?:*

| Pufi1999 a răspuns:

Te poti duce la un coafor bun si spune-i sa te fileze, nu tunda. AU ei un pieptane cu care fileaza, nici nu trebuie sa bage foarfeca. Bretonul fal drept cu spuma.