| BuburuzAnna a întrebat:

Parul meu este undeva intre cret si ondulat...de fapt este ondulat cu mult volum. Mi-ar suna bine daca nu m-as afla in pielea mea.Mai ales dupa ce il spal, par sa fiu o nebuna care a bagat mana in priza.Nu il usuc cu feonnul dar o data pe saptamana il fac cu placa si sunt oarecum ingrijorata pentru ca observ ca incepe sa se deterioreze.
Am fost tunsa mai scurt, pana undeva deasupra umerilor dar nu imi placea deloc cum imi statea(parca mai plin de volum si chiar putin cret). Am avut parul mai lung, pana undeva pe la mijlocul spatelui si statea destul de binisor desi nu imi placea ca in partea de sus disparuse volumul.Acum, fiind undeva intre scurt si lung inca imi da batai de cap.
As vrea niste tunsori care credeti ca l-ar face sa arate macar acceptabil sau cateva moduri de aranjare.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| geoanarandi a răspuns:

Foloseste spuma pentru par ondulat
e frum parul cret fa-ti-l ca rihanna pentru ca ei ii sta bine
poti sa-l ti intr-un coc pana iti mai creste dar e bine si asa
e bine sa folosesti balsam st a-l descurca mai usor sau foloseste sampon de la nivea special pentru a indrepta parul
cand te usuci e bine sa folosesti o perie rotunda pentru a-l indrepta
roteste peria pe sub par
ia fiefare suvita sh indreapto cu peria

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un șampon și un balsam pentru păr disciplinat, pe vârfuri poți aplica lac de păr pentru a se așeza "cuminte".
http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| geoanarandi a răspuns:

Fatzi-l ca rihanna spt ca ei ii sta bine
foloseste spuma pentru par sh balsam ca sa nu se mai incurce
poti sa-l indrepti cu o perie rotunda atunci cand il usuci
incearca sa bagi peria pe sub par sh sa tagi in jos fiecare suvita