| 1029 a întrebat:

Părul vopsit se mai poate decolora?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, dar numai daca este de culoare foarte deschisa (nuante de blond).
Daca este vopsit saten, maro sau negru, nu se pot decolora prea curand, poate dupa 6-8 luni, fiindca pigmentul vopselei inchise nu iese la spalare foarte usor si nici repede.

10 răspunsuri:
| aDEeLAa a răspuns:

Da.

| 1029 explică (pentru Violleta2022):

Blond închis se poate?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1029):

Depinde cand l-ai vopsit, fiindca o alta decolorarea pe blond inseamna sa-l arzi si sa-ti cada cu pumnul.

| 1029 explică (pentru Violleta2022):

Ieri l-am vopsit si as avea de gând să-l decolorez intr-o lună cam așa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1029):

Mai amana decolorarea, poate peste cateva luni, fiindca il arzi si va arata ca o matura uscata pe cap.

| 1029 explică (pentru Violleta2022):

Bine?

| 1029 explică (pentru 1029):

Fără semnele de întrebare *

| jokerman878 a răspuns:

Nu, esti doomed! O seara frumoasa!

| Lusiaa a răspuns:

Daca este vopsit trebuie sa faci un decapaj, adica sa folosesti o solutie de decapaj (ea iti elimina pigmentul vopselei) si apoi iti poti decolora parul.Altfel o sa iesii cu tot felul de tonuri in cap si cel
mai probabil nici nu o sa se decoloreze ceva.Te pot ajuta mai mult daca ai nevoie!

| 1029 explică:

Vă mulțumesc tuturor pentru răspunsuri.????