| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Buna TPU. Se poate decolora parul vopsit? M-am vopsit mult si am o culoare destul de urata, un saten cumva. Chestia e ca vreau sa ma fac roscata si as vrea sa ma decolorez. Cu decolorant am incercat acum cateva luni dar partea vopsita nu s-a decolorat efectiv si in plus mi-am stricat si parul foarte rau. Deci fara decolorant daca se poate. Daca stiti ceva metode de preferabil naturare? Multumesc, dau funda

7 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

La mine s-a prins roșcat ul pe parul natural. După câteva vopsiri e mai intens. Depinde și de vopsea

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru sweetys):

Asta e chestia. eu nu am parul natural si nu prinde nimic pe parul vopsit, mai ales pe culoare inchisa

| NoOne18 a răspuns:

Daca parul tau e deteriorat, sfatul meu este sa il vopsesti in saten mai inchis si sa ai grija de el.Nu te decolora singura risti sa ramai cheala, si daca te duci la salon ar fi ok, desi repet, la un par deja deteriorat ii faci si mai mult rau daca il decolorezi. mergi la salon, ei stiu mai bine ce se potriveste pentru parul tau.Nu exista metode naturale si eficiente de decolorare, deoarece ai deja parul vopsit si inchis la culoare.S-ar zice ca sucul de lamaie ar decolora un pic, dar nu te astepta la un miracol.P.s mai importanta este starea parului tau decat culoarea.Degeaba e o culoare frumoasa daca iti pica cate o suvita pe zi...

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru NoOne18):

Am fost sa ma tund deja, putin mai sus de umeri si ma gandeam ca poate faceam ceva. multumesc

| NoOne18 a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Foarte bine ca l-ai tuns, fa asta odata la 3 luni, hidratare maxima! Foloseste masti, balsamuri neaparat! Consuma suplimente vitamine ca sa ai un par puternic, lasa o perioada placa feonul ca fac rau, piaptana-l de 2 ori pe zi dimineata si seara, nici prea des ca faci rau, coafuri ca si coada de cal cat mai putin, mai multe coafuri lejere si noaptea incearca sa dormi cu el in 2 codite impletite simple, nu stilul ala de box braids, lejere sa fie.

| Lovelife00018 a răspuns:

Din ce ai spus tu cred ca cel mai bine e sa te duci la un salon bun si te ajuta acolo. Costa, dar nu iti strici parul mai mult decat acum. Daca nu vrei, poti sa astepti sa iti creasca parul si te tunzi treptat ca sa scapi de saten, dar dureaza. E destul de dificil sa te decolorezi acasa pentru ca exista riscul sa ti-l arzi foarte rau.

| Lovelife00018 a răspuns:

Sa nu incerci suc de lamaie sau alte chestii de genul. Actioneaza ca un acid si iti distrugi mai rau parul, indiferent de cat balsam aplici dupa. Nici sa-l vopsesti nu e ok daca e deja ars. Hidrateaza-l foarte bine, balsam, masti si tot tacamul, tunde-l cand mai creste si o sa isi revina