| Artemisia a întrebat:

Pe prietena mea a apucato febra epilatului, LOL.

azi ne-am uitat la un concert cu adam lambert. iar adam era imbracat cu un fel de vesta, fara maneci, prietena mea a obsevat ca adam este epilat la subrat, si brusc si-a amintit ca si ea ar trebui sa faca acelasi lucru, LOL.
dar e o problema pe ea nu o lasa maicasa sa se epileze chiar daca e nevoie.
iar acum prietena mea imi toaca nervii cum sa faca sa se epileze, si cu ce.
eu i-am spus sa incerce cu creme, epilator sau lama de ras, dar ea a spus ca cum sa faca asta?(scuze de cacofonie)
adica acum incepe scoala, iar ea vrea sa isi ia fusta, doar ca vedeti voi, nu ii epilata pe picioare.
eu nu mai stiu ce sa fac, i-am dat mii de sfaturi.
problema asta cu mamasa care no lasa ii la mijloc, LOL.

ajutor?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Daca nici mama nu se epileaza, atunci e lesne de inteles!rolling on the floor
Ar trebui sa discute pe tema asta cu ai ei, sa le explice ca a devenit domnisoara si o deranjeaza parul de pe picioare. Plus ca e de bun simt/igienic ca o fata/femeie sa fie epilata, deci nu are de ce sa n-o faca!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| foxi a răspuns:

Depinde de varsta si implicit daca e nevoie de epilat sau nu!

| Turquoise a răspuns:

Buna,
Cati ani are?
Mama de la 11 ani mi-a pus crema si benzile in mana sa ma epilez :-s.
Poate pe picioare nu ar trebui sa se mai epileze acum, ca o sa fie frig si nu mai poarta pantaloni scurti/fuste, mai ales ca sa nu se certe cu maicasa.
Daca totusi nu exista nicio solutie si vrea sa se epileze, sa se epileze fara stirea mamei, iar cand aceasta va vedea faptul o sa fie deja consumat si o sa accepte.

| Andrre a răspuns:

Cati ani are? straight face
totusi e normal ca o fata sa se epileze.
mi se pare destul e urat ca o fata sa aiba so parul pe picioare sau subrat.

SA O FACA FARA VOIA MAMEIIII!

| zalisa a răspuns:

Câți ani aveți?laughing

| icsulescu a răspuns:

Eu sunt baiat si mi se pare normal sa ma rad la subrat.
Iar ca fata, trebuie sa se epileze pe maini si picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las`o
e normal:O

sa se epileze;

vb si voi cu parintii ei ca e normal, o sa inteleaga
spuneti`le ca toate colegele sunt epilate

si o sa inteleaga!winking

love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pia daca nu o lasa mama ei asta e.Nu ii poti face nimic. Dar spune-i tu sa vorbeasca cu mama ei si sa ii sxplice ca ar fi bine sa sa epileze doar acum sa nu i se vada parul de pe picioare la scoala. Spinei sa incerce cu crema depilatoare, sa nu se dea cu lama in deloc! Si aparatul e dureros sau stiu eu...
Deci ramanem la crema ca e cel mai bine! Depinde si de ce vrea ea. Si ar trebui sa intelega si mama ei ca e fata si mnoo...
Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saraca fata!laughingrolling on the floor sta la jilava?