| Dvxy97rulov a întrebat:

Pentru cele care au avut parul gras: Ce ati facut sa scapati de problema asta? Am inceput sa folosesc sampon Ducray pentru par gras, dar nu ma ajuta nimic. Ma spal tot la 2 zile. Funda cel mai bun raspuns. ( scuzati categ.)

5 răspunsuri:
| GabrielaSandica a răspuns:

Incearca sa folosesti produse pentru volumul parului, acestea reduc sebumul si vezi daca nu ai o problema din cauza stresului sau a mancarii.

http://www.avonbrosura.ro/gabrielasandica

| Dvxy97rulov explică:

Daca am dat 50 de lei pe 100 ml de sampon si nu ma ajuta, sunt sigura ca Wash&Go sau Head&Shoulders nu vor face decat rau. Mai astept raspunsuri pentru funda.

| Dvxy97rulov explică:

Multumesc!

| sensuallypinky a răspuns:

Sampon pe baza de citrice de la head&shoulders. Uite cum procedez.Intrun bidon de un litru pui apa si in el storci o lamaie.Umezesti bine parul cu apa, pui in palma jumatate din cantitatea de sampon(cel care ti l-am recomandat) si sampoenzi bine apoi clatesti cu apa, Apoi, samponezi din nou, si masezi scalpul cu miscari circulare timp de 10-15 mintue si caltesti foarte foarte bine fara s ramana resturi de sampon.Din nou, clatesti foarte bine, si aplici un balsam.Il aplici pe lungimea firului de par, nu si la radacini deoarece incurajeaza ingrasarea rapida a parului.Clatesti foarte bine cu apa(mentionez aici ca apa cu care iti speli parul trebuie sa fiu medie,calduta,nici prea fierbinte,nici prea rece,deoarece apa fierbinte ingrasa mai repede parul).Asa, dupa ce te-ai clatit bine cu apa, clatesti si cu apa cu lamaie bine pe tot parul, iti pui un prosop pe par, il lasi 20 de minute, apoi il lasi sa seusuce natural, fara feon.Il piepteni doar dupa ce este uscat macar un proportie de 70%,deoarece parul ud se rupe foarte usor. Apropo, caldura degajata de la ondulator, placa, feon si ele incurajeaza ingrasrea mai rapida a parului. Urmeaza aceste etape de fiecare data cand te speli pe apr si vei evdea rezultate bune, si eu le-am invatat la ora de estetica.Bafta!:*

| Melody2692 a răspuns:

Depinde de sclpul fiecarei persoane, la mine a functionat wash&go pentru par gras, si nizoral, bafta