| Denysa-Myhaela a întrebat:

Perlele aurii pentru. fata se da pe toata fata sau doar pe pometi? Corect cum se face sa para ca ai un ten curat /frumos se da inainte cu o crema? Si dupa aia cu fond de ten si dupa aceea cu fard? Explicati-mi si mie plssad

Răspuns Câştigător
| diva1223 a răspuns:

Daca stii engleza site-ul asta iti va fi de mare ajutor in materie de make-up sh ten perfect:X www.makeupgeek.com

3 răspunsuri:
| mirey_4137 a răspuns:

Intai iti cureti tenul cu un gel de curatare, lotiune tonica, dai cu crema dupa care o lasi sa intre in piele, te dai cu fond de ten, anticearcan machiajul cu fard, tus etc iar daca cunva ti-a cazut pe obraji sau fata fard cu o pensula si putina pudra dai jos iar la final iti dai cu perle pe pometi doar! astaca nu stiu ce tip de facta ai! ovala, rotunda etc

| mhmaddie a răspuns:

Ordinea corecta este:
-crema-baza pentru machiaj (depinde ce folosesti)
-fond de ten
-anticearcan si corector unde este nevoie (daca este nevoie)
-pudra
-blush (fard de obraz) sau perle
Unde le aplici depinde de forma fetei. Vezi aici: http://www.divahair.ro/......rile_fetei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exact asa