| Lorena789456 a întrebat:

Va rog, ziceti-mi si mie un fond de ten si o pudra buna ( pana in 60 de lei fondul de ten iar pundra pana in 40 ), cu se contureaza sprancenele ( cu fard sau creion si de unde pot cumpara ) si pentru pometi ce pot folosi ( am vazut blush lichid dar si pundra )? Funda + vot.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe timpul verii evita machiajul, mergi pe cremă fotoprotectoare!
Pa, pa.

| annaloveanna a răspuns:

Fond de ten : Bourjois Flower Perfection
Pura: Rimmel Stay Matte
Sprancenele pot fi conturate cu un fard de sprancene sau creion. Poti cumpara de pe MakeupShop.ro.
Pe vârful pometilor se foloseste un iluminat, pe pometi un blush, iar sub pometi o pudra de conturing sau un bronzer.
Sper ca te-am ajutat kiss!

| Lorena789456 explică (pentru annaloveanna):

De unde pot cumpara toate acestea?

| Bubutita a răspuns:

Pai, un fond de ten super super bun ar fi cel de la revlon, care pe siteuri il gasesti la pretul de 50-60 de lei, dar si mai ieftin, dar sunt bune si cele de la maxx factor, o pudra buna ar fi cea de la rimmel london, stay matte, e si destul de ieftina. Sprancenele se pot contura si cu creion dar si cu fard d e sprancene, eu iti recomand un kit de sprancene care contine si fard de sprancene si pensula si creion, eu folosesc kitul de la essence care costa in jur de 13 lei si gelul de fixare a sprancenelor tot de la essence, la pret e foarte ieftin.Pentru pometi iti recomand un blush pudra, e mult mai bun si te tine mai mult, iti recomand orice blush in nuante de piersica, sunt foarte bune.:*:*Sper ca te-am ajutat.Pup

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce pundră vrei draguță?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi că au pundră (adică pudră) bună la avon, si fond de ten bun, dar uită te pe catalog online dacă nu ai unul acasă, si alege ti culoarea de pundră care ti se poitriveste, adică de pudră, dar tu ai botezat o așa, si de fond de ten potrivită.

| Roxxxxi a răspuns:

Fond de ten-40-45lei Avon Lux.
Pudra-30 lei Avon Lux
iar pentru sprancene foloseste tot de la avon este creon superb negru sau maro e cam 10-12 lei.

| aleahimk a răspuns:

Pundra? laughing parca i se zice PUDRA thinking