| anonim_4396 a întrebat:

Poate un magazin online sa vândă încălțăminte fake Nike sau Adidas ca fiind originala? Sunt replici atat de fidele încât mi-e foarte greu sa îmi dau seama. Sau ce încălțăminte nu se falsifica și este mai ok? Am o paranoia care practic nu mă mai lasă să iau încălțăminte de care știu că s-ar face fake-uri

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și din magazin fizic poți cumpăra fake. Am cumpărat dintr-un magazin din mall care, printre altele, vindea și produse "originale". Am plătit 140 lei pe un tricou care s-a decolorat urât într-o singura vară. Nu știu cât de original era, dar în schimb tot de acolo am cumpărat 2 perechi de pantaloni no name care împreună m-au costat 170 lei și m-au ținut de 2 ani.
Dacă vrei sigur sa nu iei țeapă și produsul să fie 100% original, atunci fizic din magazine adidas sau Nike. Apoi online de pe originals

Din adidas și Nike ( magazine fizice) am cumpărat haine pe care le am și după 6 ani. De pe originals am cumpărat produse și încă le am chiar și după 3 ani. Apoi și deichmann vinde încălțăminte originală.

Iar când vezi pe net o pereche de Nike air nu știu de care ca se vinde cu 160 lei +transport (reclame tipice Facebook), îți dai rapid seama ca este ceva în neregula când o pereche originală costa și 700 RON.

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Magazinele mari gen About You nu risca sa faca asa ceva pentru ca vor avea mari probleme. Daca totusi se intampla poate fi din vina angajatilor, fura produsul original din depozit si il inlocuiesc cu unul fake, dar e riscant si pentru ei. Sunt cateva site-uri de incaltaminte care sigur nu dau teapa: footshop, sneaker industry