| AvalohAlyn a întrebat:

De ce sunt lasate sa existe magazine de incaltaminte fake de exemplu Nike,Adidas, Puma dar replici nu originale? Am luat si eu teapa de cateva ori..sunt mai ieftini cica la oferta dar mai slabi calitativ ca doar sunt replici...concernurile originale de ce nu fac nimic in sensul asta? E ca si cum ar exista o Coca Cola dar la 1 leu cu acelasi design si acelasi nume dar mai proasta la gust.de ce asa?

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Eu știam că se amendează falsificarea de produse și că este ilegal. Magazinele originale nu ar vinde falsuri, decât oamenii de pe internet, cei de la colțul străzii sau din piață. Că există abibas, puna etc, asta este altceva, la acestea se poate da seama totuși.