| DanYelA13 a întrebat:

Pot sa fac bucle cu placa Remington s9500 si la ce temperatura?
dau fundittaaahappy

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Da, se pot face bucle.
Buclele se fac la 180 de grade, eu zic sa incerci si cu 170 de grade si daca nu ies creste temperetura la 180 si daca nici asa nu sta fa-le la 200, dar nu mai mult deoarece o sa iti arzi prea tare parul.

2 răspunsuri:
| Otilikaa a răspuns:

Eu fac la 210. happy

| Anna333 a răspuns:

Pentru bucle foloseste temperatura maxima sau cel putin 180. Iei suvita de par de la varf si o infasori foarte strans in jurul unei parti ale placii, iar cand ajungi la radacina strangi placa si astepti un minut. Eliberezi suvita si daca vrei sa tina mai mult ondulata o dai cu fixativ. Repeti pe fiecare suvita. O sa iasa sigur