| xtembix a întrebat:

Prima data trebuie aplicat demachiantul si dupa lotiunea tonica, sau invers?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Intai se aplica demachiantul,pentru a curata tenul,pentru a alunga tot ce s-a asternut pe el, de-a lungul zilei.
Apoi trebuie sa te speli, cu apa si sapun/sau un gel special pentru ten.
Abia apoi trebuie sa aplici lotiunea tonica, care iti curata fata de impuritati. In functie de nevoile pe care le ei (acneea, puncte negre)
Te pup!

5 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Prima data se aplica demachhiantul, dupa care, lotiunea tonica care iti va tonifia si va inlatura toate impuritatile tenului tau.
Sper ca te-am ajutat!

| Bondarel99 a răspuns:

Demachiantul daca ai fost machiata, gelul de curatare si lotiunea tonica. Daca nu te machiezi nu e nevoie sa-ti curati fata cu demachiant crema...

| Etelca a răspuns:

Hey!
Mai intai demachiant si dupa lotiunea tonica si repetam procesul inca o data pentru a inlatura absolut orice urma de machiaj sau impuritate.
Pa, pa! :*

| simina96 a răspuns:

Buna! Prima data se aplica demachiantul, pe urma lotiunea tonica si in final o crema pentru nevoile tenului tau.

| LadyMelian a răspuns:

Mai intai aplici demachiantul deoarece trebuie sa iti cureti fata si sa indepartezi praful, celule moarte si alte impuritati.Pe urma aplici lotiunea tonica.