| a_5373 a întrebat:

Prin ce se diferentiaza un produs BIO de unul clasic?

Răspuns Câştigător
| punkgirl99 a răspuns:

Produsele Bio sunt obitinute din plante,, medicinale,, care au un miros destul de placut.Eu folosesc un sampon Bio de la LifeCare si este extrem de bun.inainte aveam parul uns, iar acum e super.Ti-l recomand.\apropo produsele bio sunt fkute din 100 la suta plante. Fundita?

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Potrivit unui studiu american, fructele, legumele şi cerealele cultivate ecologic au valori nutriţionale mai mari în comparaţie cu cele cultivate tradiţional. Printre avantajele acestora, se numără antioxidanţii, substanţe care pot preveni cancerul. De asemenea, densitatea nutritivă este cu 25 la sută mai mare.
Produsele non bio (clasice cum le numești) sunt obținute cu pesticide și nutrienți artificiali, conțin așa numitele E-uri care sunt nocive, uneori chiar mortale.

| lolly_3072 a răspuns:

Un produs bio nu contine e-uri, consevanti.chestii din astea care fac rau organismului, sunt facute din plante cum zice punkgirl99.tongue

| fu210ass a răspuns:

Un produs bio se presupune ca este natural. sau in cazul produselor biodegradabile se descompun pentru a nu polua.
Treaba cu produsele bio tine de protectia mediului.