| pynnk a întrebat:

Pudra sau fond de ten? de ce si marca+pretul. fundita love struck

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fond de ten și apoi pudră.
Depinde de bugetul fiecăruia, de la 20 la 100 ron.
Pa, pa.

| nellyneliana a răspuns:

Buna! Fond de ten, Giordani de la Oriflame- costa in jur de 50 de lei.

Răspuns utilizator avertizat
| crissa20 a răspuns:

Eu le folosesc pe amandoua:
fondul de ten pentru a uniformiza culoarea fetei si a ascunde imperfectiunile( eu folosesc acord parfait de la l'oreal- in jur de 60 lei)
si pudra pentru a obtine un aspect mat si in cazul meu( am ten normalu sor acneic) pentru a absorbi excesul de sebum(folosesc avon color trend la pret de 12-15 lei in junctie de campanie)
bafta:*

| Ioana2135 a răspuns:

Depinde si de tipul de ten pe care il ai. Eu prefer pudra (+corector) fiindca observ ca rezultatele sunt la fel de bune, sau chiar mai bune decat ale fondului de ten. De obicei folosesc pudre matifiante (Clinique, L'oreal, Maybelline, Sephora, cateodata Avon sau Oriflame). Cat despre corector folosesc unul cu acid salicilic de la Avon(11.99 lei). Preturile pudrelor variaza intre 11, 00 lei si 54, 17 lei sau pana la 60, 00 lei. happy sper ca te.am ajutat!>

| ireneee123 a răspuns:

Fond de ten de la Astor matittude. in jur de 42 de lei, apoi pudra creme puff de la max factor 28 de lei, si perle pentru obraji pe care le poti lua de la avon sau oriflame in jur de 25 de lei. funda? happy