| Cristianalove19 a întrebat:

Puteti sa ma ajutati? Ce spuneti despre rinoplastie, adica operatie la nas? Dar raspundeti sincer va rog frumos.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca chiar ai nasu oribil, extrem de mare si chiar deranjant da, sa zicem ca inteleg, dar daca e un nas care doar e putin mai mare decat ce se promoveaza sau are o alta forma (motivu prostanacei aleia de ceusan) mi se pare ca trebuie sa fii chiar extrem de superficiala si pitipoanca sa-ti faci. Pana la urma ideea e sa fim diferiti nu sa aratam toti la fel cu acelasi nas, aceleasi buze etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. un nas natural, vs un nas care in 10 ani iti cade ca a lui michael jackson.
Daca nici ala nu avea bani si doctori buni, atunci nimeni nu are.
Si uite ca i-a cazutlaughing)
Tre sa stai cu prelandezu in geanta sa il lipesti mereu laughing

si daca nu iti iese operatia, poti oricand sa porti asa ceva, si nici nu se mai vede happy
https://ae01.alicdn.com/......40x640.jpg

Nu sunt de acord. Mai bine nasu meu frumos urat cum e, cui nu-i place, sa ma pupe acolo unde lumina soarelui nu ajunge nici o data laughing) nu sa-mi schimb eu nasu sa le placa altora.

| Dianatips a răspuns:

Eu am 4 luni de la operație și a fost cea mai bună alegere făcută vreodată? mi s-a schimbat radical viața. Aveam un nas mare, deviat, cocoșat, vârful lăsat în jos..etc. Îmi înăsprea trăsăturile foarte tare. În cazuri de astea, eu consider că rinoplastia e cea mai bună alternativă. Cu atât mai mult dacă ai și probleme de respirație din cauza formei nasului

| ellnhl a răspuns:

Port ochelari din clasa a doua si nu am observat niciodata adevarata forma a nasului meu. De un an port lentile de contact si, inevitabil, mi se vede nasul in toata splendoare lui. La inceput ma simteam prost si ma gandeam sa apelez la rinoplastie, dar am renuntat. Consider ca cea mai frumoasa persoana e cea naturala, cu toate defectele ei, si am gasit alte lucruri mai importante de care sa ma stresez. Cel mai important este sa ai incredere in tine. Dupa, o sa vezi ca nasul tau nu are nimic.