| LittleGirl3 a întrebat:

As vrea sa imi fac o operatie de rinoplastie in sibiu la docturul Chelcea. A mai facut cineva acolo? Nu stiti cum lucreaza? Dupa operatie te doare? Am auzit ca doare foarte tare cand iti da atele jos ca ti le da pe viu. E adevarat? imi puteti da mai multe informatii despre operatie, cum e dupa, cine o mai trecut prin asta. Va rog frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa operatie te ustura putin nasul si de doare in gat de la tubul pe care ai respirat in timpul operatiei.
A doua zi, ti se scot mesele din nas, ceea ce este cam dureros, insa nu e insuportabil.
Vei sta 7-10 zile cu atela de ghips pe nas, pentru a sustine oasele nasului.
Doare cand ti se scot firele, insa nu dureaza mai mult de 1-2 minute.
Operatia se face sub anestezie generala, iar apoi vei sta cateva ore la terapie intensiva.
Vei sta internata 1 zi.

| LittleGirl3 explică (pentru anonim_4396):

Ai facut operatia? Si daca da, la ce doctor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LittleGirl3):

Nu eu, ci o prietena. Nu stiu numele doctorului, stiu doar ca s-a operat in Bucuresti.happy

| Călina_Anca_1992 a răspuns:

Buna! Ti-ai facut operatia? Cum a fost?

| Mihaela_Raluca_1993 a răspuns:

Ai facut operatia?