| nikoletabals a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti ce as putea face inainte de epilarea cu aparat de epilat pentru a nu mai durea asa de tare?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu ma confruntam cu aceeasi problema. Cand mergeam la epilat aveam dureri groaznice, era un adevarat chin pentru mine, insa o data m-am dus la epilat ca in orice alta zi si epilarea a fost atat de placuta, ca un masaj, incat aproape am adormit si la sfarsit nici nu-mi vinea sa ma ridic ca sa plec acasa, iar secretul stii care e?winking Sa mergi la epilat dupa ciclu (1-2 zile dupa).batting eyelashes Efectiv nu mai simti aproape nici o durere. Incearca!winking Bafta!winking

Elianna
| Elianna a răspuns:

In timp ce te epilezi sa sufli aer rece spre zona in lucru (cu un foen sau ventilator).

| Marii a răspuns:

Fa un dus si un gomaj (cel mai natural e cel cu malai), iar daca tot nu poti suporta si nu ai aparat cu gheata ca philips satin ice, pune imediat dupa ce smulgi cateva fire niste cuburi de gheata. happy

| IcsD a răspuns:

Cu timpul o sa te obisnuiesti, dar inainte de a te epila cu aparatul, da`ti pe picior cu gheata, iti va amorti piciorul.
Tine pielea intinsa cu cealalta mana.
Eu mai intai m`am epilat cu ceata Farmec de la farmacie este 9 lei. Si acum ca m`am obisnuit mai dau si cu aparatul
Succes! fundita?

| ♥Anto* a răspuns:

Nimic. incearca totusi sa nu-l lasi sa creasca foarte lung, de-aia doare

| Pure.Sunshine a răspuns:

Un dus fierbinte pentru a deschide porii, apoi plimbi un cub de gheata pe piele pentru a scadea temperatura.

| dydo a răspuns:

Eu de obicei cand is nervoasa ma epilezlaughing
chiar dca doare dar cum esti nervoasa nu simti asa durrerea depinde de stare in care esti dca ai chef sa te epilezi dca nu ai chef.sau da muzicaa la maxim vb la tel uitate la un film si pui pe cineva sa te epileze sora prieten\prietena si e mai usor