| Mirela454 a întrebat:

De la un timp mi-au aparut multe cosuri pe picioare eu cred ca de la epilat si arata inestetic. Eu ma epilez de obicei cu aparatul de ras. am incercat si cu un aparat de epilat dar in locul firelor smulse apareau foarte multe pete rosii si acestea dispareau in cel putin 3 zile asa ca nu am mai facut-o. si ma epilez cu aparatul de ras. Nu mereu imi apareau aceste cosulete. Puteti sa imi spuneti cum as putea scapa de ele intr-un mod natural? sau cum sa nu mai apara.
DAU FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu aparatul de ras te razi.Ca baietii cand isi rad barba.Si,in timp, va deveni mai deasa si cu firul mai gros.Asa vei pati si tu daca mai faci asemenea prostie.

| Madayna a răspuns:

Dupa ce te razi, la 2-3 ore da-te cu o crema de corp, hidratanta, apoi da-te in fiecare zi.

| Mitzu_Mihai_1999 a răspuns:

Dupa ce te epilezi dati cu niste crema de galbenele pe picioarewinking sau du-te la un salon happy